Filtre

Şehir

Cinsiyet

Hizmet

Uzmanlık Derecesi

Uzmanlık Alanı

Psikoloji Nedir?

Psikoloji, kişilerin normal yaşam düzeylerini olumsuz yönde etkileyen problemlerinin çözülmesini sağlayan bir bilimdir.

 • Kişinin yaşadığı psikolojik problemle etkili bir şekilde baş edebilmesi,
 • Kişilerin kendilerini olumlu yönde geliştirmeleri,
 • Kişilerin kendilerini tanımalarına

Yönelik olarak alanında uzman kişiler destek sağlamaktadır. Psikolojik problemlerin kaynağı oldukça fazla olabilmektedir. Alanında uzman kişilerle görüşülerek bu problemin ne olduğu ve üstesinden nasıl gelineceği tartışılmaktadır.

Psikologlar ilaç yazmazlar, psikiyatristler ilaç yazabilir. Bu sebeple ağır ruhsal hastalık durumlarında ilaç kullanılması gerektiğinde uzman psikiyatristlere yönlendirme de yapılabilmektedir. Aynı şekilde psikiyatriste başvurulduğunda da bir psikoloğa yönlendirilme mümkün olmaktadır.

Hastanede hizmet sunan psikologlar, hastanede yatan hasta yakınlarına da terapi yapabilmektedir. Kanser gibi uzun süreli ve yıpratıcı hastalıklar hem kişiyi hem de çevresini olumsuz anlamda aşağı çekmektedir. İşte tam da bu noktada alanında uzman olan psikologlar devreye girmektedir.

Bir uzmanla görüşüldüğünde, gizlilik ilkesinin olduğu da bilinerek, anlatılması gereken her şey anlatılmalıdır. Bazı sorunların çözümü için eksiksiz bir anlatım çok önemlidir. Aradaki güven de ancak bu şekilde oluşacaktır. Çünkü terapi süreci tek seferlik bir uygulama değildir. Düzenli bir şekilde gerçekleşmektedir.

Psikoloji Bozukluğu Belirtileri

Psikoloji bozukluğu belirtileri, kişiden kişiye değişkenlik göstermektedir. Her insanın bir olayla baş etme mekanizması farklıdır. Bir olay bir kişinin hayatını alt üst ederken, bir başkasını o kadar da etkilemeyebilir.

Bir yakının kaybeden bir kişinin belirli bir yas dönemi bulunmaktadır. Bu oldukça normal bir süreçtir. Ancak yas süreci daha da uzadığında ve kişinin normal yaşamını tamamen etkilediğinde, uzman birinden yardım alınması gerekmektedir.

Psikologlara kendiniz için başvurabileceğiniz gibi, bir yakınınızın problemi için de başvurmanız mümkündür. Aynı zamanda çift terapileri de sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır.

Herhangi bir psikoloğa başvurduğunuzda, mesleki bilgi ve birikimlerinden de yararlanarak sizlere belirli sorular sormaktadırlar. Aynı zamanda psikolojik ölçüm araçları da bu süreçte aktif bir şekilde kullanılmaktadır.

Psikologlar Neye Bakar?

Psikologlar neye bakar? Adı altında pek çok soru sorulmaktadır. Her türlü ruhsal problemin çözülmesi aşamasında psikologlar devreye girmektedir.

 • Depresyon,
 • Kaygı bozuklukları,
 • Cinsel işlev bozuklukları,
 • Psikolojik travmalar,
 • Yeme bozuklukları,
 • Sağlık psikolojisi

Gibi pek çok sorun için psikologlara başvurulmaktadır. En sık başvurulan konu da kaygı bozukluğudur. Aşırı titizlikten panik ataklara, obsesif kompülsif bozukluktan sosyal fobilere kadar pek çok rahatsızlık, kaygı bozukluğu adı altında tedavi edilmektedir.

Sizin farkında olmadığınız pek çok takıntınız olabilir. Herkesin belirli takıntıları bulunmaktadır. Evden çıkarken bir şeyleri birkaç kez kontrol etmek, sürekli el yıkamak gibi takıntılar hemen hemen herkeste belirli oranlarda vardır. Ancak bu normal yaşamın seyrini tamamen etkilediğinde, uzman birinden yardım alınmalıdır.

Depresyon durumu da kaygı bozuklukları gibidir. Birkaç gün evden çıkmak istemiyor olabilirsiniz, canınız kimseyi görmek istemiyor olabilir, yorgun ve bitkin hissediyor olabilirsiniz. Ancak bu aşırı soyutlanma ve karamsarlık hali çok uzun bir sürece yayıldığında, çok da geç kalmadan uzman birine başvurmanız gerekmektedir.

Psikolojik sorunlardan kaçmak yerine üzerine gitmek ve bu konuda yardım almak, sorunların çözülmesinin ilk adımlarından biridir.

Online Psikolog Randevu

Tabeep hizmeti, psikoloji alanında çok fazla tercih edilen bir uygulamadır. Alanında uzman olan bir psikologdan terapi almanız için evinizden çıkmanıza gerek yoktur. Gelişen teknolojiyle birlikte online görüşmelerin kalitesinde de artış olmuştur. Diğer yandan;

 • Adını sıkça duyduğunuz ünlü bir psikolog şehir dışında olabilir,
 • Siz yurt dışında ikamet ediyor olabilirsiniz,
 • Agorafobi olarak adlandırılan evden çıkamama rahatsızlığınız olduğu için de bir psikoloğa başvurmuş olabilirsiniz,
 • Sürekli yatmanızı gerektiren fiziksel bir hastalığınız olabilir

İşte tam da bu durumda online psikolog randevusu almanız mümkündür. Randevu esnasında dilediğiniz konuda fikir alabilir, ruhsal durumunuzdan bahsedebilirsiniz. Yüz yüze görüşmelerde nasıl psikolog danışan gizliliği varsa online görüşmelerde de aynı şekildedir. Yaptığınız görüşme, herhangi bir kayıt altına da alınmamaktadır. Çok yoğun bir işiniz olduğu zamanlara bile müsait olduğunuz bir durumda terapi alabilirsiniz.

Herhangi bir psikolojik rahatsızlığınız için alanında uzman psikologlardan randevu almak istiyorsanız, sitemize girerek doktor tercihi yapabilirsiniz. Aynı zamanda siteden fiyatlar hakkında da bilgi almanız mümkündür. Randevularınızın çok iyi geçeceğinden de eminiz. Bizi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.