Filtre

Şehir

Cinsiyet

Hizmet

Uzmanlık Derecesi

Uzmanlık Alanı

Kalp ve Damar Cerrahisi

Kalp ve damar cerrahisi, kalpte yaşanan problemlerin tanı ve tedavisi ile dört büyük damarda yaşanan sorunların giderilmesi aşamasında devreye giren bölümdür. 

Kalp hastalıkları ve damarlarda oluşan hastalıkların erken tanısı oldukça önemlidir. Hem Türkiye’de hem de dünyada kalp hastalıkları sebebiyle hayatını kaybeden pek çok kişi bulunmaktadır. Herhangi bir belirti gösterilmesi durumunda en erken sürede uzman bir doktora başvurulmalıdır.

Uzman doktora başvurulduğu zaman, daha hızlı bir şekilde tanı koyulması için, gösterilen belirtilerin detaylı ve eksiksiz bir şekilde anlatılması gerekmektedir. Kalp hastalıkları oldukça ciddi olduğu için, erken tanı tam anlamıyla hayat kurtarmaktadır.

Sadece belirli bir yaş düzeyinde değil, her yaş grubunda düzenli olarak rutin kontrollerin yapılması tavsiye edilmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle de beraber bu bölümde kullanılan makineler de her an gelişmektedir. Böylece hastalıklara daha erken tanı koyularak tedavi sürecinin çok daha iyi geçmesi sağlanmaktadır.

Kalp ve Damar Cerrahisi Ne Yapar?

Kalp ve damar cerrahisi ne yapar? Adı altında pek çok soru sorulmaktadır. Kalp hastalığı belirtileri veya damar rahatsızlığı gibi nedenlerle uzman bir doktora başvurduğunuzda, sizlere belirli testler yapılmaktadır. Bu testler;

 • CGM Testi,
 • ABI Testi,
 • El Bileğinden Anjiyo Yapılması,
 • Koroner Anjiyografi,
 • Koroner By-Pass,
 • Kalp Kapağının Değiştirilmesi,
 • Aort Ameliyatları,
 • Sol Ventrikül Anevrizma Tamiri,
 • Küçük Kesiler Yardımıyla Kalp Ameliyatı,
 • Kalp Tümörü Tedavisi
 • KVC Periferik Damar Cerrahisi

Gibi pek çok uygulama, kalp ve damar cerrahisi bölümünde gerçekleşmektedir.

İlk olarak CGM testi ile kalbe giden damarların üç boyutlu bir şekilde görüntülenmesi sağlanmaktadır. Hem göğse hem de sırta elektrot bağlanır ve işlem bu şekilde gerçekleşir. Testin uygulanma aşamasında herhangi bir radyasyon riski bulunmamaktadır.

Yapılan testlerden bir diğeri de ABI testidir. Periferik arter hastalığına sahip olan kişilerin, hastalığının tanı koyulma aşamasında yapılmaktadır. Kollarda veya bacaklarda bulunan atardamarların daralmasıyla ortaya çıkan bir hastalıktır.

Oldukça sık yapılan uygulamalardan bir diğeri de el bileğinden anjiyo yapılmasıdır. El bileği, cilt yüzeyine çok yakın olduğu için, son dönemlerde el bileğinden uygulama gerçekleşmektedir. Çok kilolu olan hastalarda bile uygulaması oldukça kolaydır.

Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı

Kalp ve damar cerrahisi uzmanları, koroner anjiyografi de yapmaktadır. Hastanın kasık kısmından ve yine anjiyoda olduğu gibi el bileğinden gerçekleşmektedir.

Kişilerin kalplerini besleyen koroner damarlarda herhangi bir tıkanma veya bir daralma söz konusu olduğunda, kalbin beslenmesi de zor bir hale gelmektedir. Bu seviye çok daha fazla düştüğünde ise kalp krizi geçirilmektedir. Koroner by-pass uygulaması da bu durumda tercih edilen uygulamadır.

Kalp kapağı değişim ameliyatları da çok sık yapılmaktadır. Kişilerin kalp kapakçıklarında bir yetmezlik durumu olduğunda, kapak tamir edilir veya hastaya bağlı olarak değişim yapılır. Değişim aşamasında suni veya biyolojik kalp kapakçığı kullanılmaktadır.

Son olarak da aort ameliyatlarından bahsetmek istiyoruz.  Aort damarı, vücuda temiz kanın dağıtılması aşamasında devreye giren bir damardır. Kalpten bu damar yardımıyla kan, tüm vücuda sağlıklı bir şekilde pompalanmaktadır. Aort damarında anormal bir şekilde genişleme olduğunda da anevrizmalar yırtılabilmektedir. Bu sebeple de uzman bir müdahale gerekli olmaktadır.

Online Kalp ve Damar Cerrahisi

Tabeep hizmeti almak artık oldukça kolay bir işlemdir. Kalp ve damar cerrahisi bölümünde de sıklıkla kullanılan bir uygulamadır.

 • Testlerinizi yaptırdıktan sonra tekrardan hastaneye gitmekle uğraşmak istediğinizde,
 • Yoğun bir iş hayatınız olduğunda,
 • Görüşünü almak istediğiniz doktor şehir dışında olduğunda veya siz yurt dışında olduğunuzda,
 • Hastaneleri sevmediğinizde

Ve pek çok farklı nedenlerle online muayene hizmetine başvurmanız mümkündür. Yapmanız gereken şey ise oldukça basittir.

Online muayene hizmeti veren sitemize girerek, alanında uzman olan doktorların müsait olma durumuna göre randevu alabilirsiniz. Randevu günü ve saati geldiğinde ise internet bağlantınızı kontrol etmeniz yeterli olacaktır. Randevunuzu aldıktan sonra ödeme ekranına yönlendirilerek ödeme kısmını da online bir şekilde halletmeniz mümkündür.

Evinizden bir adım dahi atmadan oldukça kaliteli bir sağlık hizmeti alabilirsiniz. Alanında uzman olan pek çok doktorumuz bulunmaktadır. Bu doktorlar arasından seçim yaparak ödemeler konusunda da bilgi almanız mümkündür. Sağlığınız sizin için ne kadar önemliyse, bizim için de o kadar önemlidir. Hepinize sağlıklı günler temenni ederiz.