Filtre

Şehir

Cinsiyet

Hizmet

Uzmanlık Derecesi

Uzmanlık Alanı

Diyetisyen Nedir ?

Diyetisyen, bireylerin sağlıklı bir şekilde hayatlarını sürdürmeleri amacı için beslenme programları oluşturan, kişilere tavsiyelere veren bir meslek grubudur.

İnsanlarda genel olarak sadece kilo vermek isteyenlerin diyetisyenlere gittiğine dair yanlış bir algı bulunmaktadır. Nerdeyse kilo vermek isteyenler kadar kilo almak isteyenler de diyetisyenleri tercih etmektedir.

Herhangi bir diyetisyenden randevu alındığında, öncelikle kilo alıp vermeyi engelleyen herhangi bir sağlık sorunu olup olmadığı kontrol edilmektedir. Bu kontrol sonrasında da çeşitli önlemler alınarak sürece başlanmaktadır.

 • Hastanelerde,
 • Kliniklerde,
 • Bakım merkezlerinde

Ve daha pek çok yerde görev yapmaktadırlar.

Diyetisyen biriyle iletişime geçtiğiniz zaman beslenme düzenini oluşturan gıdaların tercih aşamasında size belirli tavsiyeler vereceklerdir. Bu tavsiyeleri göz önünde bulundurduğunuz zaman düzenli ve sağlıklı bir şekilde kilo alıp vermeniz de mümkün bir hale gelecektir.

Sizlere bir beslenme programının yanında egzersiz de verildiği zaman sadece beslenme programını değil her ikisini de düzenli bir şekilde uygulamanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde etkili bir sonuç almanız mümkün olacaktır.

 • Beslenmeyle ilgili sorunlarınız hakkında, genel yaşam standartlarınıza uygun olan çeşitli çözümler üretmek,
 • Sağlıklı beslenmeye teşvik etmek,
 • Başvuran kişilerin yeme düzenlerinde gerekli olan değişiklikleri yapmak,
 • Tüketilen besinlerin vücuda nasıl bir etkisi olduğunu araştırmak,
 • Başvuran kişinin genel durumu hakkında raporlandırma yapmak,
 • Herhangi bir rahatsızlığı sebebiyle kilo alıp veremeyen bir hastaysa, diğer personelle iş birliği içerisinde çalışmalar sürdürmek,
 • Spor yapan kişilere egzersizle diyet uyumunu dengelemek amacıyla çeşitli tavsiyelerde bulunmak,
 • Diyet yaparak ve sağlıklı bir şekilde beslenerek, hastalıkların önüne geçildiği konusunda kişilere bilgilendirici bazı açıklamalarda bulunmak,
 • Beslenme bilimiyle ilgili her türlü çalışmayı da sıkı bir şekilde takip etmek

Diyetisyenlerin görev ve sorumlulukları arasında yer almaktadır. Herhangi bir uzmanın karşı tarafla her an bir empati çerçevesinde hareket etmesi gerekmektedir. Aynı zamanda danışan kişi, genel olarak sorunlarından bahsederken daha iyi tavsiyeler vermek adına kişiyi aktif bir şekilde dinlemesi gerekmektedir.

Genel olarak pek çok kişi sağlık problemleri sebebiyle kilo alamadığı  veya veremediği için, diğer sağlık personelleriyle etkili bir iletişim kurulma aşaması oldukça önem arz etmektedir. Düzenli bir şekilde yapılan bilimsel çalışmaların da etkili bir şekilde yorumlanma aşaması önemlidir. Böylece hem tavsiye verirken hem de yeni listeler oluşturma aşamasında bu çalışmalardan yararlanılması mümkün olacaktır.

Online Diyetisyen

Online diyetisyen hizmetinin son dönemlerde oldukça talep gören bir uygulama olduğunu öncelikle söylemek isteriz.

Genel olarak muayene olmayı gerektirecek herhangi bir sağlık sorununuz yoksa online görüşme yapmanız çok daha yerinde bir davranış olacaktır.

 • İşleriniz yoğun olduğu için bir türlü istediğiniz saatlerde randevu alamadığınızda,
 • Yurt dışında olduğunuz halde çok ünlü bir diyetisyen ismi duyduğunuzda,
 • Okula gittiğiniz için şehir değiştiremediğinizde,
 • Hastanelerle ilgili kötü anılarınız olduğunda

Ve daha pek çok durumda online görüşmeler gerçekleştirmeniz mümkündür. Alanında uzman olan pek çok doktorumuz bulunmaktadır. Sitede doktorlarla ilgili olan yorumları da okuyabilirsiniz. Her an etkili çözümler veren ve beslenme tavsiyelerini en nitelikli şekilde sunan uzman arkadaşlarımızdan herhangi birini seçerek online randevu alabilirsiniz.

Doktor tercihinizi yaptıktan sonra randevu kısmından birkaç dakika içerisinde randevunuzu oluşturmanız mümkün olacaktır. Randevu aldıktan sonra da ödeme kısmına yönlendirileceksiniz. Daha sonrasında faturanızın doğru bir adrese gönderilmesi için kişisel bilgilerinizi en doğru şekilde girmeniz gerekecektir. Ödemeler ve kişisel bilgileriniz konusunda güven duyabilirsiniz.

Ödeme kısmı da halledildikten sonra randevunuzu onaylamak için size bir mesaj gelecektir. Onu da onayladıktan sonra randevu günü hazır olmanız yeterlidir. Görüntülü bir görüşme gerçekleştirebileceğiniz herhangi bir cihazınız randevu için yeterli olacaktır.

E konsültasyon hizmeti alırken, görüşmenizin herhangi bir nedenle kesilmesi durumunda da endişe etmenize gerek yok. Hem sizin hem de doktorun uygun olduğu bir saatte tekrardan randevu oluşturularak görüşmeniz kolay bir şekilde gerçekleşmektedir.

Randevu saati gelmeden önce internet bağlantınızı kontrol etmeniz yeterlidir. Sonrasında da nerede olursanız olun uzman doktorlarımızla iletişime geçmeniz mümkün olacaktır. Genel olarak görüşmeler 30 dakikalık süreler içerisinde gerçekleşmektedir.

Eğer siz de online bir diyetisyen randevusu almak, beslenme tavsiyeleri edinmek istiyorsanız doktorlarımızdan herhangi birini tercih edebilirsiniz. İletişime geçtiğinizde, muayene ücretleri hakkında bilgi almanız da mümkün olacaktır. Şimdiden teşekkür ederiz.